додому
18 января 2020 ( Просмотры 5673 )
Реклама

Гoтyйтe rpoшi: 3 2O ciчня ykpaїнцям дoвeдeтьcя зanлaтuтu oбoвязkoвuй noдaтoк зa kвapтuрy.

Українцям у 2020му доведеться заплатити податок за свою нерухомість, площа якої перевищує “норму”. Тих, хто порушить правило, чекають штрафи. За квартири і будинки платять у всьому світі, причому українські ставки можна назвати досить “щадними”.

Детальніше про те, хто і скільки повинен заплатити цього року, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Скільки доведеться заплатити?

Розмір податку прив’язаний до площі житла. Платити за квартиру до 60 квадратів і за будинок до 120 не потрібно, а ось за кожен наступний метр держава стягує податок. Його ставка становить 1,5% від мінімальної зарплати.

  • 41,7 грн – за кожен “зайвий” квадрат;
  • 25 тисяч гривень – за квартиру від 30 кв.м і будинок від 600 кв.м.

Але тут є два “але”. Перше – податок надходить до місцевої скарбниці, і вона ж має право правила міняти. Скорочувати “норму” не можна, а ось збільшити – можна. Наприклад, конкретне місто може брати гроші тільки з тих, хто володіє квартирами площею від 80ти замість 60ти квадратів.

Друге “але” – скоротити можуть і ставку податку. Замість 1,5% брати, наприклад, 1%. А ось збільшити податок не можна. Депутатам вигідніше встановлювати високий податок, оскільки це дозволяє наповнювати бюджет. Незважаючи на це, левова частка населених пунктів встановила ставку в 1% і “норму” з нерухомості в 60 квадратів для квартир і 120 квадратів для будинків.

У 2020му платити потрібно податок за 2019й. Тому при розрахунку використовується торішній розмір зарплати – 4173 грн. Для прикладу розглянемо, скільки потрібно заплатити за квартиру площею 150 квадратів.

  • При ставці в 1% і “нормі” в 60 квадратів доведеться оплатити “зайві” 90 метрів. Це 3755 грн (по 41,7 грн за кожен квадрат).

До слова, оподатковується не тільки житлова, а й будьяка інша нерухомість, зокрема прибудови до будинку (сараї). Правда, в більшості місцевих рад ухвалили рішення – для сараїв встановити податкову ставку в розмірі 0%. “У разі, якщо контролюючий орган не направив (не вручили) податкове / податкові повідомленнярішення до 1 липня року, наступного за звітним, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання (пп. 266.10.2 ПКУ)”, – пояснили в ДФС.

За що можна не платити:

  • за нерухомість у зоні відчуження;
  • за дитячі будинки сімейного типу;
  • за будинки і квартири дітейсиріт і тих, хто позбувся батьківського піклування;
  • за нерухомість у гуртожитках.

Як покарають тих, хто не заплатить

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців з моменту, як прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться заплатити штраф. “Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов’язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років”, – пояснили фіскали. Якщо затримати платіж до 30 днів – штраф 10%, від 30 днів – штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

“Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платник не має за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим із дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення”, – пояснюють в ДФС.





Джерело

Рекомендуем

Реклама

Вам также может понравиться

Обірвалося життя ексчоловіка Пугачової, розкрилися нові подробиці: "Потрібно покаятися..." Hexай roтyюmься, cкopo їм бyде cyмнo – Уkpаїнa вжe чekає нa cynеpзбpoю, яka nеpeвеpне сumyацiю нa nеpедовій З caмoro paнky ykpaїнcьka poзвigka nonepegжaє. Бyge нoвa amaka нa Уkpaїнy. I цe нe pakemu... Hiчoro coбi нoвuнa... У Пopoшeнкa тenеp нoвa nocaдa. 3eлeнcьkuй мoвчuть. Щo вiдбyвaєтьcя